Loading...

Elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové topení -* podlahové vytápění

Jedná se o kabely, jejichž topné jádro je vyrobeno ze speciální slitiny, která se průchodem elektrického proudu zahřívá. Takto vytvořené teplo pak zahřívá topný kabel, od kterého se přímo v místě uložení topného kabelu ohřívá podlaha.

Výhody podlahového topení : dlouhá životnost srovnatelná s běžnou elektroinstalací v domě - 100% účinnost, nízká pořizovací cena, dokonale přesná regulace pro každou místnost či její část, komplexní řešení pro všechny prostory v domě, kompaktní rozložení tepla po celé ploše

Nejčastější využití topných kabelů je v nízkoenergetických domech jako hlavní vytápění s nárokem na přesnou a okamžitou a automatickou regulaci. Využití topného kabelu je samožřejmě široká a v případě že nemáme nízkoenergetický dům, pak toto vytápění je v rovině komfortu v určitém protoru nejčastěji tam kde je dlažba a chodíme po ní naboso. Pak nám toto topení ohřeje podlahu na příjemných max. 30°C. Výhodou je pocitová teplota, pro tento ohřev stačí o 3°C nižší než u jiných konvenčních zdrojů. Pokud přepočítáváme na peníze je 1°C = zhruba 8% ceny za energii. 

Provozní výhody podlahového vytápení je nesporně okamžitá a přesná regulace výkonu, systém je plně ovládán termostaty a v každém prostoru můžeme nastavit topení přesně jak chceme. Takto nastavený topný kabel udržuje stálou nastavenou teplotu v místnosti i když se mění teplota okoli. Regulace může být pouze pokojová a ovládaná pouze jednoduchým termostatem nebo můžeme tuto regulaci provádět centrálně. Systém umožňuje několik teplotních režimů v rámci jednoho dne. Pokud odjíždíme například na dovolenou a nebudeme obývat dům, pak je zde program "dovolená" a ten ja nestaven an teplotu, která je nezámrzná a dům je tedy udržován na konstatní teplotě podlahy i vzduchu. 

Montáž a její nároky - montáž samotného podlahového vytápění není nijak složitá a laždý domácí kutil, by měl být schopen podle přesného montážního návodu podlahovku namontovat. Důležité je dobře připravit poklad na který budeme topnou rohož nebo kabel instlovat. Dále je nutné připravit si elektroinstalaci jako je přívod a ovldání. Pokus chceme samočinnou regulaci, musíme počítat s montáží programovatelného termostatu a samozřejmě montáž čidel. Čidla můžeme mít prostorová ta jsou většinou zabudována v termostatech, nebo podlahová . Samotná montáž podlahového topení je velmi rychlá, bez dalších vícenákladů na servis a údržbu. Minimální nároky na stavební výšku podlahy. Vhodné pro betonové, sendvičové a anhydritové podlahové konstrukce.

Výhody pro uživatele - vhodné pro všechny běžně dostupné podlahové krytiny jako jsou dlažby, plovoucí podlahy, lina nebo koberce. Individuální nastavení teploty v jednotlivých místnostech podle momentálních potřeb všech uživatelů.

Zdravotní výhody podlahového vytápění jsou především díky nastavení příznivých teplot pro lidský organismus, tedy odstranění studené podlahy hlavně pak pro děti. Podlahové vytápění je ukryté v podlaze a tudíž se na něm nemůžou usazovat prachové částice a zamezuje na minimu víření prachu v prostoru. 

Oprava poškozeného podlahového vytápění - případnou závadu či mechanické poškození podlahového topení lze vyhledat s velkou přesností až na 10 cm pomocí pokročilé technologie a topný kabel opravit bez snížení jeho další funkčnosti. V praxi se vyskytují závady jen zřídka a to na spojce či koncovce topného kabelu. Jejich polohu spolu s umístěním podlahového čidla termostatu proto doporučujeme vyznačit v náčrtku při instalaci či pořídit fotodokumentaci a náčrtek nebo fotografie uschovat.

Zdarma Vám navrhneme-naprojektujeme nejideálnější způsob podlahového vytápění pro váš domov, včetně komplexního protizámrazového řešení. 

Předmětem návrhu je:
• volba topných prvků pro všechny místnosti do celého domu
• specifikace topných prvků
• nabídka termostatů více variant
• detailní textový popis nabídky
• informace o požadavcích na stavební připravenost
• stavební doporučení, informace o provozu systému
• doporučené řešení podlahové konstrukce včetně umístění topných prvků ve skladbě podlahy
• výpočet instalovaného výkonu s energetickou náročností systému
• rozpočet
• výpočtová tabulka

Top produkty jsou řazeny dle prodejnosti a skladové dostupnosti, dále jsou náhodně přidány produkty v akci a novinky.